| ralfy123 a întrebat:

Cum pot pune mai efficient masa musculara dar si sa cresc in grutate. P.S: Sunt ectomorf. 1, 80 inaltime. 63 kg. Am facut sala 3 luni.

2 răspunsuri:
| FitnessTrainer a răspuns:

Antrenament intens, scurt (in jur de 45 min), alimentatie: proteine 2g/kg corp carbo 4-5g/kg corp, grasimi 1g/kg corp, odihna 8-9 ore per noapte.

| Mihaiuuuu a răspuns:

Si eu sunt ectomorf, am 1, 87 si 75 de kg. Mergi la sala si incepi sa iti faci o selectie de mancare, pe baza de proteina, chiar si putina grasime si asa o sa reusesti.