| alexpr2000 a întrebat:

Cum pot sa devin mai rezistent? ma refer la pumni, la picioare sa nu te mai doara asa tare?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Prin trauma repetata (microfacturi) si vindecari, osul se indeasa si devine mai rezistent. La fel si alte tesuturi, si pielea "tabacita". Partea rea in aceste lucruri este ca iti scade controlul si sensibilitatea, cand ai de facut lucruri mai fine. Un boxer nu poate fi un ceasornicar bun. tongue

| Zenithf a răspuns:

Si un alt lucru pentru care este bine sa eviti asemenea sporturi, intr-un tesut sensibil lovit repetat si solicitat sa se vindece in mod repetat este mai probabil sa apara o tumoare (canceroasa).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te bati, te vor durea mereu. Nu ai cum sa "dai" fara sa simti.

| MihneaIsBack a răspuns:

Fă exerciții sau du-te la sală.

| dyk3yy a răspuns:

Du-te la kickbox.

| AsTheLove a răspuns:

Buna alexpr2000,
Da,am cunoscut multi baieti care nu faceau fata la pumni sau picioare.Dar eu stiam de ce nu puteau asta.In caz ca esti foarte slab, muschii, ei sunt dezvoltati, dar spre exemplu cand cineva iti da un pumn te doare foarte tare.Ce inseamna asta? Inseamna ca muschii tai sunt dezvoltati dar nu au foarte multa forta.
Atentie! Nu iti recomand sa mergi la sala! In niciun caz! Ci ti-as recomanda sa te feresti de asa ceva pentru ca in locurile lovite din corpul tau(exclud organele genitale)vor avea vanatai mari si te vor durea mai mult decat un pumn!

Ai mare grija ce faci!

Cu respect pentru tine,
AsTheLove

| Nice_Vizy_1990 a răspuns:

Ori merge la scoala ori rogi pe cineva sa te caleasca. Eu asa am facut!

| Mihăilă_Iasmina_1999 a răspuns:

Ai putea sa iei niste calciu sau sa bei mult lapte. La mine a mers.

| mihai77 a răspuns:

Pai ai putea sa te duci la sala sa faci sport ca asa fac multi! Am funda?