| NebuniaLuSalam a întrebat:

Cum sa dezvolt rapid musculatura mainii si ce exercitii sunt cele mai adegvate pentru intarirea muschilor?

Răspuns Câştigător
| Earthquake a răspuns:

Om. probabil ceea ce s-a raspuns pana acum, e pe neintelesu` tau. Proteinele au o eficienta anume asupra organismului. insa nu cele artificiale. ci alea din alimente. Pentru a-ti dezvolta musculatura bratelor, eu zic ca ideal ar fi ca tu sa apelezi la tractiuni cu priza ingusta. E cel mai bun exercitiu pentru musculatura bratelor. iti folosesti greutatea corpului pentru a executa miscarile. vor intra mai multi muschi in acest exercitiu si te vei dezvolta mlt mai echilibrat. Desigur daca dispui de mers la sala sau gantere, haltera. Poti incerca flexii cu bara Z la banca Scott. la fel de bune, precum si ciocanase. BAfta

2 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Flexiile cu haltera, flexii concentrate, flexii hammer, flexii la banca Scott, etc...

| AleX199506 a răspuns:

Mergi la sala de fortawinking, ia si niste proteine inainte sa incepi exercitiilebig grin. Sa vezi cum iti cresc bratelesmug.