| Sorinacio a întrebat:

Este de ajuns sa fac exercitii cu o greutate de 1, 5kg pentru a-mi dezvolta musculatura mainii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sebysebyca a răspuns:

Pai cu 1, 5 km o sa-ti dezvolti musculatura in vreun 1500000 de ani.mai bine iei o greutate de o tona, daca vrei sa ai progrese rapide!

Răspuns utilizator avertizat
| deutzadia a răspuns:

Da este de ajuns pentru musculatura ta pentru ca se intareste musculatura.

| EvanescenceOne a răspuns:

Pai,daca esti incepator, poti incepe cu un kg, dupa o saptamana poti sa inceti cu 1, 5 kg si peste vreo 2 saptamani cu 2 kg.(Depinde si de ce greutate ai).

| EuAlex10 a răspuns:

Nu este.Pentru inceput este bine sa incepi cu 2, 5kg si pe urma sa sari la 5 kg si pe parcurs sa maresti greutateawinking