| Penciuc_Loredana_1999 a întrebat:

Cum sa fac spagatul mai repede? Cat imi ia sa invat spaghatul?

FUNDA!

3 răspunsuri:
| MarianM009 a răspuns:

Depinde ce elasticitate ai. Fetele au de obicei mai multa elasticitate decat baietii.
Daca nu ajungi destul de aproape de podea atunci ai ceva de munca.
Cauta pe Youtube: splits tutorial
O sa gasesti acolo indrumari. Poate sa-ti ia 1 saptamana, 2 saptamani, 1 luna, 2 luni...depinde de elasticitatea ta.

Ai grija sa nu faci intinderi. Fa totul treptat nu te grabi!

Bafta!

| lumaleguma a răspuns:

Poți sa il faci doar dacă exersezi foarte mult, trebuie sa faci exercitii de elasticitate a picioarelor iar după vei putea să il faci! Dacă nu te preocupă altceva timp de 2 zile, vei reusi sa il faci. Mult succes si ai grija sa nu faci vreo intindere!

| Adelin_Ade_2000_8Thl a răspuns:

Daca e nu te ia mai mult de 2 ore, daca te pricepi. il inveti repede! Succes