| ßeatryce a întrebat:

Cum scap de febra musculara cat mai repede? scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| 34588773 a răspuns:

Incearca sa faci cateva exercitii pentru antrenarea muschilor afectati, masaj si sa stai in pat.

18 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Desi ai observat toata lumea zice cu baie super fierbinte! GResit, trebuie sa faci alternativ calda rece calda rece iar la sfarsit cat se poate de rece! daca ai observat si cred ca nu pentru ca essti fata asta fac boxeori! si de asemenea o lingurita de zahar sau un masaj bun!

| stefanradu a răspuns:

Salut Beatryce,

Am scris un articol interesant despre febra musculara, ce este, de ce apare, si cum poti sa scapi de ea.
Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/febra-musculara-ce-este-si-cum-scapi-de-ea/

| mihaitorres a răspuns:

Cea ma buna metoda de scapat de febra musculara.Este sa continui sa alergii. Adica cand alergii si simti ca te doare.atunci sa rezisti si sa tragi mai tare.

| shtephan a răspuns:

Normal, cui pe cui se scoate (foarte mult sport, chiar daca te doare). Mananca multa lamaie si bea multa apa. Vei avea o energie ca bateriile Duracel.hee hee. Bafta

| bogdan3vl a răspuns:

Faci in continuare exerciti si iti trece iti garantez e singura metoda sa scapi cel mai repede
fundawinking

| JesterRO a răspuns:

Baie calda cu sare de muraturi. happy Umplii cada cu apa calda si pui sare din aia. Si staaaaai si tu vreo ora asa relaxata, apoi bagi somn, sa vezi ce bine merge.

| ioana1704 a răspuns:

Prin masaj

| AAStar a răspuns:

Faci o baie fierbinte si apoi fugi pe scari sau faci miscare (cui pe cui se scoate) BAFTA

| AlexandraPiti a răspuns:

Pai sa faci mult sport, adica miscare si sa iei paracetamol sau agoclmin. funda?

| Christelle a răspuns:

Un dus fierbinte plus o aspirina. happy

| Dany_5729 a răspuns:

@shtephan Sunt 300% de acord cu tinehee hee

| DeleteAccount a răspuns:

Pai cel mai simplu ar fi sa lucrezi din nou acea grupa de muschi dar ceva mai usor happy ca altfel daca stai degeaba nu o sa treaca dar incalzind muschiul o sa dispara mai repede happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci masaj.

| Byonce99 a răspuns:

Pai de febra musculare scapi daca te dai cu unt de cacao este de cumparat sau daca nu gasesti stai cat mai mult in pat pentru ca o sa-ti faca bine.

| AlexAlex00 a răspuns:

Metode pentru eliminarea febrei musculare: http://www.culturismfitness.ro/fitness/febra-musculara/

| PurpleAngel13 a răspuns:

Ia aspirinabig grin pe mine ma ajutabig grin

| mdeex_3581 a răspuns:

Pai depinde ce mushki te dor...da stii cum faci? am patit-o si eu ca is la handball si o patesc cam des faci exercitii care depind de acei mushki cat mai multe exercitii

sau, daca nu

ii spui mamei talehee hee sa iti puna apa fierbinte intr-un lighean si sa te balacesti putin la picioare dupa ce ai facut asta scoti picioarele si le bagi diresc sub plapuma(cred ca a2-a varianta e mai convenabila.dar trece mai greusad)laughing sper sa iti fie de ajutor.
kiss:X:Xkisskiss

| SoryX a răspuns:

De obicei, ori ei o aspirina si un dus cald, ori continui sa faci acelasi lucru care ti-a adus febra Ex: exercitii sau ce ai facut tu, chiar daca te doare faci si trece tongue