| Mariusalex23 a întrebat:

Cum se numeste sportul ala in care trebuie sa il faci pe adversar sa renunte.(fara lovituri, pumnni, muscaturi si d-astea) ai voie strangulari pana cand renunta si spune un cuvant.

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Submission? Cu siguranta nu e asta numele sportului, dar asa se numesc manevrele pe care le-ai descris.

| AnastasiaK a răspuns:

BJJ? E partea de grappling din MMA oarecum, dar la MMA se dau si pumni. Totusi, nu se spune niciun cuvant, se bate cu palma in asa fel incat sa vada arbitrul (si/sau sa simta adversarul) si sa opreasca lupta.