| Myconth a întrebat:

Cum slăbesc fara sa îmi pierd masa musculară?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru DracuIa):

Serios? Masa musculara nu se pierde daca slabesti?

"Daca faci sport slabesti, si automat creste si masa musuclara" -> da, de-asta TOTI sportivii profesionisti (si vorbim de cei cu medalii) au perioade diferite de slabire (definire) si masa musculara.

Esti doar un COPIL MIC, care isi da si el cu parerea, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Slade11 a răspuns:

Salut, un raspuns simplu ar fi sa iti calculezi cate calorii si proteine iti trebuie pentru a mentine masa pe care o ai acum. Scazi din numarul de calorii undeva la 200-500 si cresti numarul de proteine cu 10-20%. Inca o metoda ar fi antrenamentul cu greutati mari, in sensul ca vei construi muschi mai mari si mai puternici si vei slabi in acelasi timp.
Mult succes in continuare!