| fg0503 a întrebat:

Cum va explicati valul de simpatie si de popularitate de care se bucura echipa de fotbal Steaua Bucuresti?

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Este şi normal ca Steaua să fie cea mai simpatizată echipă din România, are cel mai bun palmares dintre echipele româneşti.A reuşit să câştige Cupa Campionilor, într-un mod unic, cu Duckadam apărând 4 penalty-uri.De asemenea, pe la Steaua s-au perindat cei mai buni jucători români, amintindu-i aici doar pe Hagi, Ilie Dumitrescu sau Marius Lăcătuş.
La mulţi ani şi un An Nou plin de împliniri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valul de simpatie, de popularitate, precum şi cel de antipatie sunt bine justificate în cazul Stelei, fiind cea mai cunoscută, tritrată şi bună echipă românească de fotbal.