| Arjann3 a întrebat:

Cunoasteti persoane sau culturisti care au probleme cu glanda tiroida si au reusit sa puna masa musculara?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ce are tiroida cu masa musculara?

| Eireann a răspuns:

Probleme? Hipotiroidism, hyperthyroidism, noduli, cancer, rezectie partiala sau totala? "Probleme cu... " nu e un diagnostic.

| Eireann a răspuns:

Ok, ai sindrom Hashimoto - tiroida autoimuna. Manifestarile sunt relativ asemanatoare cu hipotiroidismul dar urmezi testament si probabil iti sunt bine monitorizate concentratiile de hormoni. Hipotiroidismul este uneori asociat cu slabiciune musculara dar asta e un simptom care apare destul de tarziu in cazurile in care deficienta nu este tratata. Tu nu AR trebui sa ai probleme.