| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai pietre la rinichi sau hipotiroidie ai voie sa faci sportul de la scoala?

3 răspunsuri:
| Băă_Sebii_1997 a răspuns:

Acestea sunt probleme medicale care nu se rezolva pe TPU, cel mai indicat ar fi sa te duci la un medic Urolog care sa iti explice cum sta treaba.

| awspam a răspuns:

Pietrele la rinichi, pod duce la blocaj renal, care a) numai filtreaza sangele de saruri, bacteri, acizi b) se pot imflama rinichi,= dureri, infecti etc, si revenind la a), odata ce sangele nu se curata e nasol urat, deci sfatul meu e sa mergi de urgenta la spital, la urologie, daca nu ai fost si acolo doctorul iti va spune ce e de facut, toate bune

| Loveisawayto a răspuns:

Voi chiar nu cititi intrebarea?
Fata a pus o intrebare, e clar ca daca are una din acele probleme a mers sau va merge la spital.
Da, ai voie sa faci sportul de la scoala.