| StrongHeart a întrebat:

Daca alerg 2 ore in felul urmator, la fiecare 20 de minute de alergat, 5 minute de pauza cat de diferit este fata de a alerga 2 ore fara oprire?
Este o diferenta mare? Ma refer in special la rezistenta.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu este indicat sa alergi fara întrerupere 2 ore din prima. Începe cu 20 de minute si creste timpul alocat treptat in funcție de rezistenta in zilele urmatoare, pana când ajungi la 2 ore fara întrerupere.

| siriusblack98 a răspuns:

Este bine. Mult mai bine decât deloc oricum. "2 ore fara oprire" 2h ore de alergat continuu? Mult. Mult și pentru unul cu ani de experiență. Pentru un începător deja e tortură.