| Lisssa a întrebat:

Daca alerg seara ( 2 zile pe saptamana) si zilnic dimineata pe nemancate fac cateva exercitii fizice gen( sarit coarda, ridicare greutati, flotari, genoflexiuni) pun masa musculara pe mine.adica sunt bune la ingrasat? Daca nu, ce exercitii sunt potrivite de facut acasa ( la sala nu pot ajunge) ajutati-ma va rog, sunt fata am 18 aninail biting si 40 de kg!crying Multumesccc

Răspuns Câştigător
| AddaSunnii a răspuns:

Pai vei pune muschi pe tine, dar incearca sa nu faci exercitiile alea pe nemancate. Incearca sa mananci mancare mai sanatoasa [legume, fructe]... evita cele cu mult zahar/sare/grasimi, etc. Ai putea sa te apuci de un sport, gen Baschet, Volei, Handbal, Fotbal thinking

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tonifici masa musculară. Dacă ai probleme de greutate sub limita normalului, mergi la un nutriționist.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. cred ca esti ca mine, ai metabolism f rapid, tipul somatic ectomorf. oricat ai manca nu prea se depunde ci mai degraba e transformat in energie. daca vrei sa te mai ajut cu informatii imi poti da add la outcast3008

| RoCkEr93 a răspuns:

In principiu pentrua te ingrasa trebuie doar sa mananci si sa nu faci munca fizica deloc, dar daca mananci si nu se pune nimic, o fi ceva de la corp.
Ptr a putea pune musculatura pe tine trebuie sa ai si un pic de grasime in primul rand
Numai refuza fiecare fel de mancare cateva saptamani iar cand simti diferenta atunci incepi exercitiile pentrua arde caloriile
Exercitiile fizice sunt la slabit si pentrusanatate
Sper ca am ajutat