| Sn0wY a întrebat:

Dati'mi si mie niste exercitii sa imi maresc masa musculara.
Nu sa ma duc la sala sau altele.
Ceva flotari, abdomene, genoflexiuni...

Funda pentru cele mai bune.

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

N-ai cum
Iesi afara, cauti o bara, te agati de ea si faci tractiuni, 4 serii pe zi ca sa nu supraantrenezi muschiul doar de 2 ori pe saptamana

Apoi la flotari, trebuie sa iti bagi niste lucruri grele in ghiozdan, ti-o pui pe spate si incepi, la fel ca la tractiuni

Genoflexiunile fa-le pe un picior, daca nu poti atunci incearca pana poti si fa numai genoflexiuni intr-un picior de-acum incolo deoarece sunt muuuuuullttt mai bune decat genoflexiunile normale deoarece faci putine repetari si faci forta mai repede

Fa fandari ca sa devii mai flexibil, la ce folos e sa ai forta si muschi daca nu poti sa ridici piciorul pana la cap macar...

Abdomenele le faci cu genunchii cat mai drepti cu putinta si nu te ajuti cu mainile (daca faci 10 din astea esti campion)

Ti-am specificat cele mai bune exercitii atunci cand nu esti la sala, bafta si good luck, astea sunt nimica pentru mine, le faceam acum 1 an, funda? tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kyrie):

In fiecare zi = supra-antrenament, muschii cresc in perioada de ODIHNA, NU cand ii antrenezi.
Si cu abdomene lucrezi partea superioara a abdomenului, exercitii pentru partea inferioara nu faci?

P.S. : incearca si la genoflexiuni sa adaugi greutate, la fel ca la flotari

6 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Buna! Aste's foarte, foarte bune si eu le-am facut. Trebuie sa le faci de 3 ori pe saptamana :
http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Aici gasesti exercitii pentru fiecare muschi:
http://www.youtube.com/user/passion4profession?feature=watch
Bafta! Funda?

| Cosmin86 a răspuns:

Salut

Fa ce ti-a zis Kyrie, cu mici modificari :
- baga greutate si la genuflexiuni
- acorda 48 de ore pauza unui muschi dupa un antrenament intens, altfel te supra-antrenezi si o sa progresezi mult mai lent

Tine minte : pentru masa musculara maxim 10 repetari, cand poti mai multe maresti greutatea.

| D3X73R a răspuns:

1)Multa rabdare
2)Sa nu mananci dupa ora 18-18:30
3)Faci abdomene, flotari si genofleziuni daca ai posibilitatea si tractiuni iti impui un nr din fiecare de exp 10 flotari, 20 genoflexiuni,, 15 abdomene, 10 tractiuni
4)Faci aceste exercitii de 2 ori pe zi (dim si seara) si in 2-3 lunii se vede garantat masa musculara mult mai "bogata"
Iti trebuie doar ambitie ca restul vine de la sine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru D3X73R):

Tu chiar nu ai nicio treaba cu sportul? dupa ora 18 mai bagi si 2 mese daca vrie sa cresti in masa musculara, nu mai mananci dupa ora 18 daca vrei sa devii Miss Venezuela.

Si nu faci de 2 ori pe zi, NU se face zilnic, muschii cresc in perioada de ODIHNA, nu cand ii lucrezi, si in niciul caz de 2 ori pe zi.

Mai documenteaza-te, esti total pe langa. Recomand culturism.ro, getfit.ro sau orice alt site de specialitate.