| anonim_4396 a întrebat:

Daca alergi pe distanta de 2000m e o cursa de rezistenta sau de viteza? cam cat scoate o persoana de 20 de ani intr-o forma fizica buna fara orice pregatire prealabila pentru alergare?

Răspuns Câştigător
| ZambesteCuNoi a răspuns:

E o cursa de rezistenta

8 răspunsuri:
| Marius17Gabriel a răspuns:

Intre 15-20 secunde! Asa ar trebui

| Marijuana a răspuns (pentru Marius17Gabriel):

Cum sa alerge in 15-20 de secunde 2 km?

| anonim_4396 explică (pentru Marijuana):

Ori nu a inteles despre ce distanta e vorba ori s-a uitat prea mult la desene...

| Marijuana a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil sa fie a doua varianta. Traiasca desenele! laughing

| Bandula_Cristi_1990 a răspuns (pentru Marius17Gabriel):

15-20 secunde faci 100-200 metri ma

| Marius17Gabriel a răspuns:

Ma scuzati, am vazut 200 m nu 2000m.

| anonim_4396 explică (pentru Marius17Gabriel):

Usain Bolt a devenit cel mai rapid atlet din lume şi în proba de 200 m, pe care a terminat-o în 19 secunde şi 19 de sutimi, cu 11 sutimi mai puţin decât propriul record, realizat în urmă cu un an, la Olimpiada de la Beijing.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......94532.html

daca Bolt a scos 19 secunde si ceva pe 200 m totusi parca e putin mai dificil sa il intreaca o persoana cat de cat normala...

| Marijuana a răspuns (pentru Marius17Gabriel):

happy.