| hotnogui a întrebat:

Daca ar fi sa ma deplasez 1000 de km cu ce as ajunge mai repede la destinatia mea? Cu calul sau cu bicicleta? Care din aceste mijloace de transport e mai rapid?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ai putea sa pedalezi 1000 de km nici un cal sa mearga atatia km, mai bine vezi de un avion sau o masina

| cfrtobias a răspuns:

Eu zic ca depinde cat de rapid merge si calul sau tu cu bicicleta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca zici teoretic, ca nici calul si nici bicicleta nu merge cu 1000km/h, as zice ca la viteza aia, ai ajunge la fel de repede cu amandoua. Pentru ca ai zis la inceput ca te misti cu 1000km/h, deci presupun ca cu ambele optiuni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde vezi tu "/h"?

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

O zis doar ca ar parcurge 1000 km nu prinde bicicleta sau calul 1000 rolling on the floor viteza luminii

| abcddcba a răspuns:

Calul e fiinta, mai oboseste. Tu daca stii ca rezisti, bicicleta nu oboseste, o pedalezi cat vrei tu. Eu ma bazez pe bicicleta, calul cine stie ce pateste pe drum sau chestii de genul. Cu bicicleta as alege sa traversez distanta asta daca as fi pus sa aleg. Mult noroc :*