| SERIALS a întrebat:

Daca esti incepator si pleci la sala ca sa iti maresti masa musculara este recomandat doar 3 ore in saptamana sau mai bine in fiecare zi sa mergi la sala? Cum e mai bine?

4 răspunsuri:
| LumyBlumy a răspuns:

Incepi de la mai putin(2~3 ore prima saptamana), dupa aceia a doua saptamana cresti in timpul pe care il petreci la sala.Asa corpul tau se va obisnui mai bine cu efortul pe care tu o sa il depui. Sper ca te.am ajutat!

| 1Q a răspuns:

Nu este o regula, indiferent ca esti incepator sau nu, nu trebuie in schimb sa fortezi muschiul la inceput, dar te duci cand poti in functie cum iti permite programul, daca poti in fiecare zi e mai ok ca poti sa lucrezi fiecare grupa in parte, dar de trei ori pe saptamana mi se pare prea putin

| SERIALS explică (pentru 1Q):

De ce crezi ca e prea putin 3 ore in saptamana la inceput?

| 1Q a răspuns (pentru SERIALS):

Pentru ca nu ai suficient timp sa lucrezi calumea toate grupele si trebuie sa le grupezi, iar cand le grupezi nu ai cum sa le lucrezi foarte intens, ca sa nu mai zic ca este si pauza foarte mare intre antrenamente, muschiul are nevoie 2 zile sa se refaca tu ii lasi pauza prea mare