| d33adhya88 a întrebat:

Daca fac exerciti pentru abdomen slabesc si in celelalte parti ale corpului? Eu vreau sa ard putina grasime de pe abdomen si sa fac patratele pentru ca in rest sunt slaba destul si chiar nu vreau sa slabesc mai mult. Dau fundita celui care ma lamureste laughing.

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ok intelegeti 1 data pentru totdeauna. creierul are alpha-2 receptori care functioneaza cam asa "daca exista zile negre eu trebuie sa previn orice situatie. deci depun grasime sa previn o lipsa de hrana". treaba e ca retine grasime in zona stomacului (gen este organul care o foloseste in caz de zile negre). chiar daca tu ai alimentatia buna, acei receptori tot vor tine "zile negre". asa ca e prima zona in care pui grasime si ultima zona in care scapi de ea zona unde este stomacul situat (ghici ce, e zona burtii). deci vrei sa slabesti, vei slabi de peste tot si in cel din urma rand zona stomacului. daca folosesti alpha-2 receptor blockers (gen yohimbe, altele nu stiu) stratul adipos de la burta va arde mai repede, dar nu stiu ce efecte are asupra corpului blockerul de receptori. ce exercitii? abdomene pentru sculptat grupa musculara si cardio pentru ars grasimea.

| neutrino a răspuns:

In acest caz mergi la o sala serioasa si acolo vei gasi pe cineva specializat care te va indruma asa cum trebuie.

| kyjonopsy a răspuns:

Exista exercitii doar pentru partile pe care vrei sa le lucrezi.Pentru abdomen sunt abdomenele laughing) si nu stiu..cauta pe net care mai sunt.Si cred c-o sa functioneze cum vrei ....pentru orice eventualitate continua sa bagi in tine ca sa existe un echilibru laughing).

| Scolarul12444 a răspuns:

1. Fetele nu arata bine cu patratele.
2. Baietiilor nu le plac fetele foarte puternice, nu le place sa fie intimidati.
3. Un abdomen plat este suficient.
4. Poti incerca mai multe tipuri de abdomene.https://www.youtube.com/watch?v=BsaD-BadB9M
5. Mananca multe salate si cat mai putine grasimi. Cauta alimentele cu cele mai multe proteine si calciu.
6. Daca ai mult timp liber, 30 min/ 1 ora jogging te va ajuta.

| NDC12 a răspuns (pentru Scolarul12444):

Te inteleg, inseamna ca tie iti plac alea de 120 kg care sunt toata ziua cu shaorma si cola.

| raduboy007 a răspuns (pentru NDC12):

Cred ca el a zis abdomen plat.Dar daca tu le vezi pe alea grase si mananca toata ziua saorma.du-te la un oftalmolog

| alexxxutzzu a răspuns:

Ca sa slabesti o anumita parte a corpului o invelesti cu un strat de folie in care se impacheteaza mancarea apoi alergi mult pana incepii sa transpiri mult iar apoi o sa scapi de toate grasimile

| Teodorescu_Radu_1988 a răspuns:

Depinde de constitutia ta, si unde pui grasime mai repede (solduri-coapse-abdomen-in general), muschii abdominali o sa devina mai proeminenti daca ii lucrezi constant, chiar daca nu slabesti fiind mai voluminosi or sa se vada mai bine, pentru a fi si mai definiti e bine sa ai cat mai putina grasime pe corp (in jur de 16%) iar asta inseamna o dieta mai scazuta in grasimi si carbohidrati insa daca deja zici ca esti slaba, daca te tii de exerciti si mananci aceeasi cantitate de mancare pe care o mananci si acum (de te mentine slaba) o sa ai un abdomen frumos.