| AlExAlExAnDrU a întrebat:

Daca fac exerictii cu greutati raman mic? De asemenea vreau si eu exercitii pentru piept abdomen si biceps! Funda

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Inaltimea este dictata de GENETIC. daca il ai bun, vei creste inalt. problema la tineri este nivelul de TESTOSTERON scazut. pana la 16 ani (normal 18 dar lumea se grabeste) nu ai destul sa te ajute sa cresti. asa ca faci o semi-sala ca nu cresti, nu te poate ajuta corpul, nu are cu ce. este ca atunci cand ai 1 leu si vrei ori acadea ori paine. nu le poti pe ambele. asa nici corpul nu poate acoperi toate necesitatile cu un nivel scazut de hormon de crestere (natural produs).

nu meriti exercitii. alea sunt grupele de cocalar. toti vor brand si piept. ori lucrezi TOT corpul, ori nu lucrezi nimic.

| andrei1237 a răspuns:

Nu,nu vei ramane mic dar depinde si de capacitatea fizica sau varsta.

| florynmondialul a răspuns:

Http://www.culturism.ro/antrenament/ dai pe fiecare grupa si iti arata ce exercitii sa faci! dar tine minte poti sa faci toate exercitiile din lume daca nu mananci si nu te odihnesti cum trebuie!

| xFlorin a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai.

| Word89 a răspuns:

Ideea e sa nu ridici deasupra capului pentru ca poti sa ramai mic de statura. Depinde si ce varsta ai, eu recomand tinerilor de peste 16-17 ani sa se apuce de sala.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Word89):

Tu ar trebui sa nu mai recomanzi nimic atat timp cat esti pe langa