| anonimulllll a întrebat:

Funda! Vreau sa imi dezvolt muschi la piept si biceps ce exercitii imi recomandati (n-am greutati si nu am unde face tractiuni) Am 13 ani.

9 răspunsuri:
| LaYeR a răspuns:

Handball

| sergiulik94 a răspuns:

Salut.
Deci pentru a face biceps fa multe flotari, de exemplu 10 serii de cate 30-40. Asa am facut si eu si am bicepsi destui de mari, de asemenea pentru abdomen fa cate 200-300 abdomene pe zi si in maxim 1 luna jumate ai patratzele. Cu placere.

| anonimulllll explică (pentru sergiulik94):

Din cate stiu eu flotarile sunt bune pentru triceps si piept...zi-mi un exercitiu pentru biceps...

| LegionarulRoman a răspuns (pentru anonimulllll):

Flexii cu greutati(poti sa-ti confectionezi acasa)

| anonimulllll explică (pentru LegionarulRoman):

N-am greutati.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimulllll):

Si nu poti lua o plasa de rafie veche in care sa pui cativa bolovani?

E foarte greu sa intelegi ca fara greutati si aparate speciale NU FACI MUSCHI?

Nu a facut NIMENI biceps cu flotari ( nici macar piept, chiar daca lucreaza pieptul, nu e suficient ).

| Cosmin86 a răspuns (pentru sergiulik94):

Esti complet pe langa, copil mic paralel cu sportul laughing

Ca fapt divers, muschii se dezvolta in zilele de pauza, NU cand ii lucrezi. Bicepsi adevarati se fac cu greutati, UN SINGUR ANTRENAMENT / saptamana. Daca faci mai des, deja iti incetinesti singur progresele.

Dar ce sa inteleaga un incepator batut in cap, care face biceps cu flotari laughing

| pwnstar a răspuns:

Flotari

| Cosmin86 a răspuns (pentru pwnstar):

Flotari pentru biceps? alt copil mic