| Katalinkata0 a întrebat:

Dacă fac sala și in ziua picioarelor / abdomenului și altele in medie de o ora jumate stand la sala, cam cate calorii ard, după antrenament se mai ard calorii conform masei musculare?

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

O ora si jumatate poate cu tot cu vazut un serial...sau poate este o ora cardio si restul gantere?

| existential a răspuns:

Antrenamentul tau este prea lung.
Intr-o ora si jumatate ce poti face? Antrenament intens, ca sa ajungi la supraantrenament, extenuare, probleme cu articulatiile? Antrenament slab, ca sa nu ajungi la niciun rezultat?

Mai bine te concentrezi pe alimentatia echilibrata, odihna, disciplina, tehnica corecta de executie a exercitiilor.
Sunt aparate care iti arata cate calorii arzi (bicicleta, banda de alergat).
Dar poti si sa iti masori si singur progresul, cu un cantar si luandu-ti periodic circumferinta taliei, bratelor, toracelui, etc.