| anonim_4396 a întrebat:

Dacă fac un pariu sportiv, dau 3 lei pe bilet şi pariez 3-4 meciuri cât îmi iese câștigul?
P.S. Dați-mi un exemplu ca să ştiu cum să calculez câștigul, vă rog frumos!

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Si inca ceva, nu trebuie sa faci tu calculele, totul este pe bilet. Uite un exemplu:
https://ponturi-bune.ro/wp-content/uploads/2016/09/1-13.jpg

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Depinde ce cote joci. Cu 3-4 meciuri, poti sa castigi oricat, de la 5-6 lei pana la 1 miliard. Evident, cu cat cota e mai mare, cu atat sansele sunt mai mici. Ca sa-ti afli castigul, trebuie doar sa inmultesti miza (din care trebuie sa scazi TVA-ul) cu cotele fiecarui meci de pe bilet.

| Holiday a răspuns:

Inmultesti cotele si apoi inmultesti cu cati lei ai pariat.

| JackR a răspuns:

Fiecare pariu are o cota de castig. Inmultesti cotele fiecarui pariu si obtii cota totala a biletului.
Suma pariata se inmulteste cu cota totala si ce rezulta este castigul brut.

| Terna_NeLu_1995 a răspuns:

Depinde de ce coeficient strinci daca faci, expres atunci coeficientele de la 5comenzi se imultesc intr-e ele de ex: 5com.cu coeficientul 2fa fi 10si se imulteste cu suma ta vei cistiga 40