| Pacquiao a întrebat:

Daca lucrezi zilnic aceeasi grupa de muschi, se mai dezvolta?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da. Dar asta nu inseamna sa lucrezi la aceeasi grupa de muschi, luni intregi.
Ajuta si asta. Dar dupa un timp ei doar isi mentin forma.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Serios, dupa un timp doar isi mentin forma?

forma muschilor nu se schimba NICIODATA, e genetica. Ei doar cresc in volum, atat.

si ce vrea el e intrebare de COPIL MIC, muschii se lucreaza 1 grupa pe saptamana ( greutati mari, repetari putine, intensitate pana tremuri efectiv cand ridici, sa ai 2-3 zile febra )

| peperonies a răspuns:

Muschiul creste 24-48 de ore de cand il lucrezi deci poti sa lucrezi acelasi muschi la 2 zile fara probleme.

poti sa mai citesti aici:
http://easacademy.org/......to-enhance

| CulturismsiFitness a răspuns:

Daca vei lucra zi de zi aceeasi grupa de muschi prima data se va fibra foarte tare si pe urma o sa apara si masa. Dar tin sa te anunt ca daca faci in fiecare zi aceeasi grupa de muschi o sa pui pe tine foarte greu masa musculara. Si iat-ti si un supliment proteic.

| Cosmin4Fit a răspuns:

Daca prin grupe de muschi te referi la exercitii ca flotarile, atunci da. Intr-un anumit fel tot te vei dezvolta. Doar sa nu suprasoliciti. Daca ai febra musculara zilnica... atunci nu e bine. Nu au timp muschii sa se refaca si sa creasca.

Orice exercitiu, facut consistent, bine sau rau, va da cat de cat niste rezultate, in conditiile in care il faci suficient timp.

Alterneaza. O zi top, o zi mijloc, o zi baza, apoi repeta. Vei vedea rezultate mai bune.

| Dahul a răspuns:

Fireste ca nu...Muchiului ii i-a cateva zile sa se refaca. Spre exemplu daca luni faci piept, poti sa lucrezi iar pieptul vineri sau sambata, oricum nu este recomandat.Cel mai bine este sa il antrenezi o data pe saptamana intens si daca se poate si cu exercitii de izolare. Daca il vei stresa incontinu nu numai ca nu va mai creste, dar vei suferi si leziuni cum ar fi rupere sau intindere.