| Adina23442 a întrebat:

Dacă ma doare în spatele genunchilor înseamnă că-i de la creștere? Antrenorul meu mereu îmi spunea ca de la asta e dar pana acum am crezut ca nu voi mai creste deci vreau un răspuns sigur va rog

6 răspunsuri:
| Andrei200202 a răspuns:

Cati ani ai?

| AlleXuSS a răspuns (pentru Adina23442):

Probabil dar fetele sunt in crestere pana la 19 ani
la baieti e pana la 18 parca

| Andrei200202 a răspuns (pentru Adina23442):

Ce sport faci? S ar putea sa fie febra musculara.

| Adina23442 explică (pentru Andrei200202):

Nu i febra musculara n as cum sa faci febra în spatele genunchiul si în în carantina n am cum

| Reghqen a răspuns:

Nu, nu cred că e de la creștere, mai degrabă e o inflamație la articulații, sau s-ar putea să fie de la faptul că au fost supuse la eforturi prea mari(articulațiile).
Am văzut că postezi des întrebări despre înălțime, dacă o să mai crești sau nu, sora mea are 23 de ani și de 4/5 ani cam așa are 1, 58 înălțime. fetele cresc până la 18 ani cam așa, după nu mai cresc.
Încă ceva, nu există exerciții care te înalță, deoarece înălțimea e scrisă în DNA, cu sau fără exerciții tot înălțimea aia care e scrisă în DNA o să o avem până la urma. Nu e că, cu exerciții depășești înătimea scrisă în DNA.
Poate că sportul accelerează timpul creșterii dar repet, până la urma înăltimea pe care o să o ai o să vină cu timpul de la șine, și repet nu poate să fie depășită.
Mergi la medic să te viziteze la articulații, sigur el stie ce să facă și ce tratament să-ți dea.

Te-am pupat, și ai grijă!