| RayKzor51 a întrebat:

Daca mananci ceva dulce sau fastfood odata la o saptamana si te antrenezi mereu te poti ingrasa?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca mananci o data pe saptamana nu e problema. Problema e sa nu mananci intr-o zi cat pentru o saptamana. Depinde si ce antrenamente faci.

| Violleta2022 a răspuns:

"Mereu" nu inseamna in fiecare zi si daca mananci intr-o zi multe dulciuri si fast food, nu face nici o diferenta daca faci sport doar 1 data pe saptamana, mai ales daca esti supraponderal sau ai tendinta sa depoziezi tot ceea ce mananci aiurea.
Tot ce mananci in ziua aia (dulciuri si fast food), iese la 5 zile de sport, facut intens!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce mănânci toată săptămâna, nu numai o dată.

| ReddY25 a răspuns:

Mai bine nu mănânci

| haileewatson a răspuns:

Daca mananci mai multe calorii decat arzi, te ingrasi, indiferent de ce aliment mananci

| annoyingglitterposts a răspuns:

Depinde de metabolism, e totul cum te simti tu, simti ca te obosesc acele calorii? Sau iti fac bine?

| Slade11 a răspuns:

Salut! Nu prea conteaza atata timp cat faci sport cu o intensitate rezonabila. Spre exemplu, eu pe langa cele 3 mese pe zi, mancam si 3-4 felii de pizza. Am tinut regimul asta timp de cateva luni si nu am pus burta. Nu a fost foarte sanatos, dar am avut nevoie de calorii, plus ca ma antrenam intens de 3 ori pe saptamana. Daca esti mai slabut si vrei sa iei in greutate, nu prea conteaza ce mananci acum. Momentan creste greutatile si nu iti bate capul cu mancarea x si y. Ai timp mai tarziu sa te autoeduci cand vine vorba de alimentatie. Si daca tu chiar vrei sa ai sufletul impacat, poti da skip la desert in alta zi din saptamana ca sa intri in deficit (fata de rutina zilnica) sau poti alerga in zilele de pauza ca sa arzi ceva calorii in plus, desi ma indoiesc ca ai nevoie.

Succes in continuare!