| joe2011 a întrebat:

Daca nu am febra musculara a doua zi dupa ce am,, tras" de fiare inseamna ca nu am lucrat destul si ca muschiul nu va creste?

Răspuns Câştigător
| oOoRubyoOo a răspuns:

Febra musculara apare la inceput cand sochezi muschiul
dupa un timp nu vei mai avea febra musculara deloc decat daca mai schimbi din exercitii sau faci o pauza

eu nu am mai avut febra musculara de acum 3 luni cand am schimbat vreo 5-6 exercitii, si tot cresc...

Febra nu tine de cum ai fortat muschiul(eu merg pana la epuizare totala a muschiului in fiecare set bineinteles pastrand o forma perfecta), nu tine nici de faptul ca esti incalzit sau nu

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai febra musculara inseamna ca ai facut exercitiile cu grija si nu ai fortat prea mult muschii, totul e bine atunci.

| joe2011 explică:

Va multumesc pentru. raspunsuri:*:*:*:*:*

| MyObsession a răspuns:

Stai calmlaughing
Febra musculară este de la prea mult efort, se tratează cu. sport dar mai uşorhappymuşchiul va creşte doar că te-ai apucat după un timp de relaxare de ceva mai greu dacă mă înţelegi.

| BoAfan a răspuns:

Si eu mai fac febra muschiulara dar asta nu inseamna ca nu mi se mareste muschi
stai fara griji muschi ti sa maresc cu cat ridici mai multe greutati, facant flotari si altele

| Bianca258 a răspuns:

Nu! Nu inseamna neaparat ca nu ai lucrat destul. Inseamna ca ai avut corpul " incalzit"!

| Y3aaHH a răspuns:

Inseamna ca n-ai depasit antrenamentul trecut(ca si grad de intensitate). Dar muschiul tot va creste, dar poate nu asa de tare. Trebuie sa simti macar puuuutina febra.

| patrasculidia a răspuns:

Nu in nici un caz.asta inseamna ca ti-a folosit miscarea... daca vrei sa-ti treaca trebuie sa mai faci miscareee!

| esoxclub a răspuns:

Nu cred... febra nu trebuie sa apara la orice efort mai intens