| anonim_4396 a întrebat:

Daca o echipa castiga si campionatul si cupa, tzari respectie, castiga si supercupa automat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul federatiei de fotbal din tara respectiva. De exemplu la noi nu se mai atribuie supercupa in acel an, deoarece aceasta se atribuie doar echipei castigatoare in meciul pentru supercupa iar daca o echipa a castigat ambele trofee acel meci nu mai are loc. Numai bine!

11 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Supercupa se va juca cu echipa care a terminat pe locul 2

| LonelyLoner92 a răspuns:

Cand o echipa castiga si titlul si cupa, realizeaza eventul, ceea ce inseamna ca nu se mai joaca supercupa. Deci, in concluzie, nu va mai castiga supercupa.

| Dennys1521 a răspuns:

Youngg
pai tocmai eu asta intrebai
in caz ca nu are cu cine juca supercupa. logic ar trebui sa o i-a automat

| Dennys1521 a răspuns:

Frate
daca puneti funda la sfarsit
mai degraba primiti un stupid decat funda
chiar daca dai un raspuns bun, punand funda aia la sfarsit strici tot raspunsul

| oBanană a răspuns:

Nu. mai nou, in majoritate tarilor inclusiv in Romania, Se joaca locul 1 si locul 2 din campionat. Funda please?

| OSCARtoons a răspuns:

Nu joaca supercupa cu echipa de pe locul 2 funda?

| ReMiX97 a răspuns:

Da

| youngg a răspuns:

Pai cu cine sa mai joace supercupa daca ei au castigat ambele trofee? Supercupa se joaca atunci cand echipa X castiga campionatul iar echipa Y cupa respectivei tari, iar pentru a decide care e cea mai buna echipa din acea tara se joaca supercupa.

| youngg a răspuns:

Ce sa le faci, nu vezi ca vor neaparat funda aceea?

| iurcik_2140 a răspuns:

Nu