| Stefifanste a întrebat:

Ce se intampla daca o echipa castiga atat cupa cat si liga? Cine joaca supercupa? Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Rapidistu_Ionut_1994 a răspuns:

Echipa care castiga cele 2 trofee cu echipa care termina pe locul 2 in campionat.

6 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

In acest caz, supercupa se joaca intre castigatoarea campionatului si ocupanta locului 2.
O seara buna.

| Radu1015 a răspuns:

Joaca echipele din primele 2 locuri

| xBlackUndergroundx a răspuns:

Echipa care a luat campionatul si cupa cu echipa care a terminat campionatul pe locul 2.

| costi8 a răspuns:

Daca o echipa castiga si titlul si cupa, automat trofeul din supercupa revine acelei echipe.Acest lucru se numeste event.Supercupa nu se mai joaca, d`aia se numeste,, SUPERcupa'' nu are nici o legatura cu echipa de pe locul 2 din campionat.

| Rapidistu_Ionut_1994 a răspuns (pentru costi8):

Costi regula asta s-a schimbat de cativa ani laughing ai uitat cand CFR a facut eventul si a jucat supercupa cu locul 2 adica cu Urziceni? era o data cu cine castiga ambele trofee primeste si supercupa dar acum nu mai e asa.

| Dudescu_Marian_1990 a răspuns:

Locul 1 cu locul 2 din liga!