| DragosInvalid a întrebat:

Daca poate sa ma ajute cinev, am un mountain bike cu 8 viteze dar de fiecare data cand vreau sa schimb viteza trebuie sa ma fortez extrem de mult, iar lantul se muta pe schimbator odata la 2 viteze, singurele viteze care merg sunt 1.3.5.7,adica pe restul daca schimb lantul nu se muta, iar cand dau sub viteza a 3-a schimbatorul incepe sa atinga schitele
Ps:scuze daca am gresit categoria

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-avem cum să te ajutăm online. Du-te la un atelier ce face reglaje (de finețe) la schimbător

| mihai69 a răspuns:

Trebuie reglat. Dacă nu știi cum, mergi la service.