| AlexSalutir a întrebat:

Dacă proteinele din legume pot fi luate de către organism doar atunci când mâncarea este gătită care este situația în cazul spirulinei, semințele de cânepă măcinate și în general sursele de proteine pentru care nu necesita gătire? Proteinele din acestea sunt absorbite sau eliminate? As dori mai multe detalii atat la etapa semințelor cât și altor surse de proteine vegetale. Dau funda, mulțumesc!

2 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Bravo! Ai reusit sa strecori o intrebare despre narcotice in asa fel incat sa para ca te intereseaza o alimentatie sanatoasa.

| Enesunal a răspuns:

In general doar proteinele din ouă și carne nu sunt absorbite total daca preparatele nu sunt gătite. Legumele și fructele ar trebui consumate cat mai crud posibil ( cu mici excepții). Spirulina este o alga, știu că trece prin unele proceduri ca sa poata fi absorbita de organism.In urma preparării majoritatea proteinelor raman nealterate, se distruge o parte din vitamine și o mai mare parte din enzime