| Anonimuserr a întrebat:

Daca Romania a putut sa organizeze Festivalul Olimpic al Tineretului European de ce nu a putut sa organizeze pana acum Jocurile Olimpice de Iarna? Ca vad practic ca au creat Arena din Brasov, instalatii pentru sariturile cu schiurile si multe altele. De ce nu s-a putut pana acum sa organizam adevaratele Jocuri Olimpice de iarna?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Jocurile Olimpice de care spui implica mult mai multa cheltuiala.Si nu se compara numarul delegatiilor care vin acum cu numarul celor care vin la Olimpiada.