| Anonimuserr a întrebat:

Stau si ma intreb de ce Romania nu organizeaza Jocurile Olimpici de Iarna? Nici macar candidata nu a fost pentru 2018. Poate cine stie in 2022 sa organizam. Ce este asa de greu? Festivalul Olimpic European de anul trecut vad ca l-am organizat. Dar ar fi ideal sa organizeze si Jocurile Olimpice de Iarna.

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Tu crezi ca e atat de usor sa organizezi Jocuri Olimpice? Ma faci sa rad. Uita-te la rusi, au investit 50 de miliarde de euro pentru a putea organiza o editie de JO in conditiile in care ei aveau deja ceva dotari.Noi nu avem nimic, noi nu avem 2 piste bune, nu avem un patinoar, nu avem infrastructura, nu avem nimic.
O zi buna.

| Anonimuserr explică (pentru alexs99):

35 de miliarde de euro, 50 de miliarde de dolari... Oricum, macar Jocurile olimpice de tineret daca am putea... Dar si la alea trebuei bani.

| alexs99 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Da de dolari, mea culpa...E greu sa organizezi si la tineret o competitie, am mai spus-o si ma repet noi nu avem piste, nu avem patioare...

| denyemy a răspuns:

Ce este asa de greu? Doh.
Ai idee cat costa? Si? Inca te mai intrebi asa ceva?

| Mbambane a răspuns:

Da-ti si tu doua palme intai.Pentru a organiza jocuri olimpice ai nevoie de infrastructura, dotari, toate cele.Romania nici macar nu e o tara cu mari rezultate si traditie in sporturile de iarna. Pentru a organiza asa ceva iti trebuie partii, trambuline, pationoare ultramoderne.Stii tu vreun oras montan din Romania capabil sa primeasca zeci-sute de mii de oameni in doar cateva saptamani?