| AlexSkillz19 a întrebat:

Daca stai agatat de bara cresti?

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la simplul agatat ti se intind mai mult mainile (sau picioarele) cu care te prinzi.
Cu baschet ti se lungeste corpul mai intens, iar cu inotul si tenis, mai uniform.

Cel mai bine este sa le faci alternativ pe toate, cate 1-2 ori saptamanal, 2-3 ore, iar acest ritm sa-l mentii cat mai mult de-a lungul vietii happy

| Clorox a răspuns:

Da, vezi sa nu...

| xerxes1 a răspuns:

Cresti,normal.
Dar in acelasi ritm.

| mudokins78 a răspuns:

Da!,dar ai grija sa porti centura de siguranta.

| Theo94 a răspuns:

Incearca patul lui procust.

| DovleacTurbat a răspuns:

Inaltimea e un factor genetic, o informatie care a fost scrisa in ADN-ul tau inca de la formarea ta. Nimic NU te poate inalta mai mult decat ti-e "scris" in ADN. Sportul combinat cu alimentatie si odihna DOAR grabeste procesul de dezvoltare al organisnului.

| Yasmin875 a răspuns:

Nu crești.laughingDacă vrei sa fii mai înalt apuca-te de baschet.

| Hexiled a răspuns:

Amice, eu eram mic rau acum 4-5 ani, mai multi oameni imi spuneam sa ma mai agat de bari sau de crengi de copac, insa nu stiu cat de adevarat o fi. Am crescut si fara sa ma agat de ele

| DaniAdrian a răspuns:

Da, pana la 1 metru pe zi, si daca iti legi o piatra de gata si stai atarnat cu capu in jos deasupra unui lac intr-o azi poti ajunge chiar la 2 metrii...de unde naiba va vin indeile astea ma?

| PIPER23 a răspuns:

Poti sta si cu capul in jos, poti sa te intinzi pana te rupi. Daca genetica ta nu e de asa natura inca sa fii mai inalt, nu vei fi niciodata. Sfaturile de genul sa te apuci de baschet, sau mai stiu eu ce sport sunt niste bazaconii. Poti sa joci baschet pana il driblezi pe LeBron, si tot nu vei creste. Asa ca, sfatul meu e sa nu te agati de bari sau crengi. Lasa timpul sa treaca si vezi cat iti e lasat sa cresti.

| WolfYTB a răspuns:

Nu,nu cresti.Dar te poti alege cu o intindere musculara.Mai bine te apuci de inot sau baschet. Sfatul meu.
Eu am facut baschet si inot si de la 1.35 am ajuns la 1.54 in cam 6 luni

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru WolfYTB):

Heeei! daca ai fi facut doar inot ai fi crescut ceva mai mult.
Nu este doar vina ta ca faci propaganda inepta baschetului.
gandeste cu creierul propriului cap si vezi cum afecteaza ariturile repetate asura oaselor in crestere.
sper ca nu faci parte din categoria idiotilor care cred ca un arc presat devine mai lungwinking

| R0byZ00r a răspuns:

Daca faci tractiuni in fiecare zi da cresti cativa cm

| Robi673547 a răspuns:

Da, dar trebuie sa te agati in fiecare zi timp de cateva luni.
Adica 20-30 la inceput pana la aproape un minut. + sport

| AlexSkillz19 explică:

Da ce exercitii sa fac sa cresc?