| AdyBeastBoyForever a întrebat:

Daca stai agatat de o bara se poate sa ti se lungeasca doar mainile? Adica sa ajunga mai aproape de genunchi decat inainte.

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

NU! dacă e să crească, cresc toate oasele uniform.

1 răspuns:
| NGheorghe a răspuns:

rolling on the floor

Nu se lungesc mainile nici daca uiti sa te cobori jos de pe bara dupa o zi intreaga. Cartilajele de la ariculatiile manilor sunt mai moi si se rup mai usor... adica revin mai usor la forma initiala, spre diferenta de pocioare si coloana care isi perd din flexibilitate.
Mainile se formeaza (nu deformeaza) in copilarie Daca de ex: un copil nu se foloseseste de toti muschii in timpul eforturilor un timp mai indelungat atunci mainile se formeaza dezarmonios.