| ronaldoedy2011 a întrebat:

Dansurile populare sau moderne sunt sporturi
?

Răspuns Câştigător
| aNN0Nim a răspuns:

Normal ca sunt sporturi, deoarece faci efort cand dansezi. Funda?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Numai dansul sportiv este catalogat a fi un sport pentru care se organizeaza competitii/campionate. Dansul sportiv este organizat ca orice sport au federatie, cluburi, asociatii sportive, arbitrii, antrenori. Pentru dansuri populare se organizeaza doar festivaluri nicidecum campionate!

| axeldavid a răspuns:

Nu nu sunt sporturi da sunt exercitii

| Edy2012 a răspuns:

Numai dansul modern nu cel popular.

| ywy97 a răspuns:

DA...eu fac dans sportiv (vals, tango, samba, cha-cha, etc) normal k si dansul este un sport