| PS3 a întrebat:

Dau funda. E ceva daca dau cu degresant pe discul de frana de la bicicleta? Degresant pentru bicle, nu benzina.

Răspuns Câştigător
| catosp a răspuns:

Da e util, degresantul nu face decat sa dizolve uleiul, si apoi se va evapora, nu va afecta cu nimic discul de frana. Poti incerca cu alcool izopropilic, e foarte bun, insa nu stiu unde vei gasi asa ceva.

2 răspunsuri:
| catosp a răspuns:

Toate degresantele au la baza acelasi compus ca si benzina, si diluantul de vopsea si toate alte tampenii de degresante invelite in alte ambalaje doar pentru a lua bani mai multi.

| PS3 explică (pentru catosp):

Deci e bun, util? Eu asta am intrebat.

| catosp a răspuns (pentru PS3):

Da e util, degresantul nu face decat sa dizolve uleiul, si apoi se va evapora, nu va afecta cu nimic discul de frana. Poti incerca cu alcool izopropilic, e foarte bun, insa nu stiu unde vei gasi asa ceva.