| Junko129 a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a si am proba la sport din gimnastica, iar profesorul e foarte exigent. Ce exercitii ar trebui sa cuprinda proba? Exista vreo ordine stabilita?

Răspuns Câştigător
| SquidFTW a răspuns:

Daca te referi la gimnastica, gen pe saltele, la noi era: prima data cumpana, dupa, dat peste cap(pe fata) (erau 2 saltele lipite, in lungime), si trebuia sa te ridici in picioare(fara ajutorul mainilor) dupa sa te mai dai o data peste cap (pe fata) dar, sa ti desparti picioaele de o parte si de alta a saltelei(cracit) sa teridici in picioare(fara maini) dupa sa te dai peste cap (cu spatele) si sa aterizezi tot cracit, sa te ridici, repeti, dupa te puneai in cap (cu ajutorul profesorului), lumanare, din lumanare te lasi pe spate (peste cap)si te pui intr o pozitie de cumpana, doar ca in genunchi. am luat 4 la proba asta

1 răspuns:
| PRD98 a răspuns:

Probe precum resitenta (ture de fuga), salt in lungime si sa scoti anumiti timp in functie de sportul pe care il practici.