| klau95 a întrebat:

Dc soia nu e bun ca mancare pentru antrenament?

Răspuns Câştigător
| oOoRubyoOo a răspuns:

Soia este buna...
Singura problema care ar fi legata de soia si antrenament este ca ai putea sa ii dai corpului ceva de care are imediata nevoie
Proteinele din soia sunt mult mai proaste calitativ decat cele din peste de ex pentru ca proteina din peste sau carne este o proteina completa(are toti aminoacizii necesari pentru refacerea musculara)

9 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Cum soia ca mancare? mananci soia cruda?laughing)) poate te referi la proteina din soia care e alta treaba...

| klau95 explică (pentru SpaNu88):

Md mersi pentru atentionarelaughing pana la urma am inteles de ce nu e bunahappy
Daca te pricepi la mai multe informati despre antrenament baga si tu id-ul the.clau95 happy

| nesuferit a răspuns:

Ce raspunsuri de necunoscatori laughing
Soia e proteina cu eliberare lenta, adica mananci dimineata pentru antrenamentul de seara... cam de asta nu e buna, daca poti sa adaugi pe langa soia aia niste carne de vita ar fi perfect

| ombladon a răspuns:

Soia intarzie imbatranirea, previne osteoporoza si scade colesterolul.

| DanielDaniel13 a răspuns:

Nu contine vitaminele si nutrientii necesari de care au nevoie organismul pentru a depune un efort fizic sustinut.incearca sa mananci sanatos o alimentatie cu multe legume si carne de pui in special pieptul, laptele sa fie nelispsit din alimentatia ta.

| 0rlando a răspuns:

Cine spune că soia nu e bună?

| corinusdeplus a răspuns:

Pentru ca nu contine ce-i trebuie organismului sa se sature si mai ales daca te antrenezi.Ce fel de antrenamente faci?

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Da, fiindca soia contine multe proteine http://www.frunza-verde.ro/soia