| Cretz98 a întrebat:

De cat timp este nevoie pentru refacerea muschilor 48 de ore sau 24h? dau funditza big grin

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

5 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nu este o regula, depinde de la individ la individ, depinde daca esti incepator sau avansat, oricum e bine sa consumi mai multe lichide in timpul febrei musculare. Daca antrenamentul e extrem de intens febra poate dura chiar si 5 zile. In general febra trece in 2, 5 zile si lucrul cel mai important e ca in timpul febrei sa nu mai antrenezi grupa aceea musculara

| Cosmin86 a răspuns (pentru hummer24):

Nu cred ca e vorba de febra, ci de refacerea dupa un antrenament intens, ai nevoie de refacere si daca nu faci febra, altfel te supra-antrenezi

| Cretz98 explică:

Dar daca azi antrenez sa zic bicepsi si maine trcepsi poimaine pot antrena din nou bicepsul?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cretz98):

Da, dar recomand sa mai lasi o zi, poimaine poti antrena umeri spre exemplu happy

| Cretz98 explică (pentru Cosmin86):

Ok mersi