| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori este indicat sa lucrez abdomenul, pe saptamana? si cat timp ar trebui sa dureze un antrenament aceasta zona musculara?

4 răspunsuri:
| xcristix a răspuns:

Cauta pe youtube 8 minute pentru un abdomen perfect si o sa le faci o data pe zi dar in fiecare zii, pauza iti trebuie daca faci sala, si o sa vezi acolo si cum se fac corect abdomenele

| bianca20 a răspuns:

Eu iti pot zice ca in prima saptamana de antrenamente sa faci 10 abdomene cu genunchii indoiti, in a 2 a saptamana de antrenament sa faci 10 abdomene cu genunchii intinsi, in a 3 a saptamana sa faci 15 cu genunchii intinsi si 10 cu genunchii intinsi.Totul zilnic. Fara pauze intre executii, in fiecare zi.Eu ma pricep mai bine deoarece sunt gimnasta.Deci SUCCES!

| xDValentinxD a răspuns:

Este indicat sa lucrezi abdomenul de 3-4 ori pe saptamana si 3, 4 minute.

| IamPeterPan a răspuns:

Eu imi lucrez abdomenul in fiecare zi intre 1 minut si 10 minute (depinde de dificultate). Eu tin sa te anunt ca am facut 5 ani de arte matiale si acum fac sala. Daca esti incepator incearca sa faci usorla inceput sa te obinuiesti cu exercitiile ca s-ar putea sa ai o febra si nu stiu daca iti place. Eu lucrez pana obosesc.