| PaulStefan74 a întrebat:

De ce când mă joc fotbal și sutez puternic mă doare fix între piciorul drept și abdomen?
DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| xdDany a răspuns:

Se poate sa fie de la lipsa de lactate din corp/antrenament.Sau poate fii o intindere a muschiului. Daca nu stiai membrele inferioare(picioarele) ajuta la formatul muschiului abdomenului si invers.Cand sutezi, nu cu picioru cu care tragi este mai accentuat ba chiar el e relaxat atunci, tu doar il incordezi putin ci baza(piciorul celalalt)pentru ca toata masa musculara si greutatea se lasa pe el.Deci in concluzie daca ai febra sau intindere eu zic sa te relaxezi sa sa stai ca rezerva si sa intri in ultimele minute.Dar daca ai o lipsa de lactate iti recomand sa mananci sau sa bei:branza si lapte. Daca tot persista durerea iti recomand un control la medic!

Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Lipsa de antrenament.

| Crackman a răspuns:

Un control. Poate sa raspunda mai bine decat un grup de oameniwinking

| Blastphemy a răspuns:

1. Vezi dacă problema persistă.
2. Du-te la medicul de familie să vezi ce spune.

| untaken a răspuns:

Ai o intindere musculara (posibil). O sa-ti treaca in timp (o saptamana - doua) daca stai deoparte de terenul de fotbal.

| Allessss0033 a răspuns:

Control
Poate sa fie din cauza lipsei de calciu--》analize
Sau, daca nu vrei, iti dau niste sfaturi:
-incearca sa bei/mananci lactate
-daca nu iti trece, foloseste o crema de reumatism, eu am una de la Infinity si e foartr buna!

Multa sanatate!