| 0NewLife a întrebat:

De ce credeti ca Messi nu mai joaca la fel ca inainte? Prima data am crezut ca la Barca nu mai are motivatie, dar am vazut ca nici la echipa nationala nu mai joaca. Ce-i drept banii se castiga si daca nu alergi, mai ales la valoarea lui. Eu astept noua generatie a fotbalului (fara Messi, Zlatan, Ronaldo etc.)

6 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

La nationala a fost dezagamit de evolutia ei la campionatul mondial faza e ca da nu ai cu cine sa joci nu poti juca n-ai vazut ca nici C.Ronaldo nu a facut mare lucru la acest campionat.Acum sa vedem cum o sa evolueze la Barcelona avand in vedere ca il are si pe Suarez si Neymar in atac.

| Dragos2001 a răspuns:

Messi a inceput sa se creada vedeta, e multi-miliardar si nu il mai intereseaza.
Si mie imi place de messi cel mai mult dar aceasta este concluzia la care am ajuns, e puturos

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Dragos2001):

Nu e singurul daca stai sa-i numeri pe toti in parte laughing

| Sseshomaru a răspuns:

Messi la fel ca si Ronaldo sau cam plictisit de fotbal sau cel putin asa lasa sa se inteleaga,o fi si oboseala or avea nevoie de mai mult timp liber,faza cu banii pai ei au muncit destul de mult pentru banii aia probabil e deja un deja vu la fiecare meci nu mai au chef sa alerge, nu cred ca e din cauza ca nu au coechipieri buni la nationala,in legatura cu generatia noua au cam aparut ma refer la :goetze,neymar,bale,james,verrati thiago alcantara, januzai, depay(psv), el sharawy, sterling astia mai tineri!

| LimonadaBaa a răspuns:

Ii lipseste "motivatia".

| Alissa11 a răspuns:

Imbatraneste si se simte asta...