| SkrillexOMFG a întrebat:

Cine credeti ca e mai bun:
Messi sau C.Ronaldo?
Eu cred ca Messi.De ce? Pai Messi are de 3 ori mai multe premii decat ronaldo.Messi vs Ronaldo 1-0
Ronaldo suteaza mai bine.Messi vs ronaldo 1-1
Messi e mai agil,joaca bine in echipa(tiki-taka etc),da pase bune, si are tehnica.Messi vs Ronaldo 2-1
Ronaldo nu prea joaca in echipa,nu cere pase, nu da pase...Messi vs Ronaldo 3-1
Ronaldo are mai multe goluri in acest sezon,dar Messi este accidentat, deci nu se pune punctul.
Messi de obicei dribleaza 4-5 jucatori si dupa da pase,iar ronaldo numai biciclete,calcaie etc stie, si nu trece de 2 jucatori(in unele cazuri mai trece)si nu da pase.Messi vs ronaldo 4-1.Voi ce credeti?

23 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Frate nu conteza premile laughing
Crede-ma Cristiano Ronaldo e peste Messi cu mult...

| SkrillexOMFG explică (pentru OnuOnulică):

Ba conteaza si daca ai cateva premii acolo...Ca sa te cunoasca lumea.

| alexs99 a răspuns:

In acest moment, fara pic de indoiala cel mai bun este Ronaldo.Per total,lupta este mult mai stransa,dar,in opinia mea,cred ca tot Ronaldo ar fi mai bun, are acel stil unic de a executa lovituri libere, are acea plecare de pe loc, un fuleu exceptional, suturi excelente.Messi stie ce sa faca cu mingea, este mai dribleur decat Ronaldo.Nu poti spune care dintre ei este mai bun.Probabil ar trebuie 2 locuri 1 pentru ei, sunt absolut fantastici.
Sarbatori fericite si un An Nou plin de impliniri!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ambii sunt foarte buni, daca Realul castiga UCL spuneai ca Ronaldo e cel mai bun...
Ronaldo cand era junior dupa antrenamente el mai ramanea si alerga si spunea ca o sa fie cel mai bun...

| Ibrahimovic a răspuns:

Asa cum a spus si alexs99, ronaldo are niste calitati, zic eu, unice in fotbal: nu mai are NIMENI acea plecare de pe loc fabuloasa, nu mai are NIMENI acele suturi care lasa masca toti portarii.
In plus, mi se pare un jucator mai tehnic decat Messi. Leo are harul de a trece usor de adversari prin driblinguri scurte si un-doi-uri pe care le joaca cu colegii sai.
Cristiano Ronaldo are un dribling tactic care-l ajuta sa treaca de adversari prin diverse "trick-uri", il ajuta sa centreze.
Gresesti in momentul in care spui ca CR7 nu joaca in echipa laughing E adevarat, cand juca la Manchester era foarte individualist, insa de cand a venit la Real a dat foarte multe pase decisive.
Cat despre cele 3 Baloane de Aur pe care le are Messi in plus, acestea survin pe un joc formidabil al Barcelonei.
Ma rog, fiecare cu parerea sa! happy

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sincer? dar sincer? mi se rupe de amandoi laughing eu sunt fan jay cutler laughing

| taken a răspuns:

Parerile sunt impartite, amandoi sunt foarte mari jucatori.
Eu merg pe Cristiano Ronaldo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfinte Doamne. laughing

| DinamoPCH a răspuns:

Cristiano.
Din cate a spus si Mr. Blatter, Messi e favorizat de Federatiewinking. Ronaldo e mai tehnic, nu sta la "miloaga" cum face Messi.

| MrMuscolo a răspuns:

Daca CR7 ar face un duel 1 vs 1 cu Messi, la Viteza, Dribling, Sut, Lovituri libere etc...messi sar lasa de fotbal, iti garantez happy

| SkrillexOMFG explică (pentru MrMuscolo):

Da? Sa zicem ca cr7 l-ar face pe Messi in testul asta.Pentru ca ar avea 1 singur adversar, ronaldo ar trece de el cu o braziliana.Dar cand vor fi 4-5-6 jucatori? Ce-o sa faca? Sa se prefaca, ca a fost faultat?

| MrMuscolo a răspuns (pentru SkrillexOMFG):

Mai, Ronaldo nu s-a facut niciodata ca e faultat daca nu a fost, in schimb Messi face asta tot timpul. In primul rand Ronaldo e mult fizic peste Messi.

Nu stiu ce vezi tu dar din ce vad eu Messi nu a trecut niciodata in viata lui de 4-5-6 jucatori.
Si Messi are un avantaj mare, e la Fc Barcelona, unde acolo toata echipa trage pentru el acolo e chiar o echipa, Messi mai mult ii incurca pe cei de la Fc Barcelona.

Mutal pe Messi la orice alta echipa din lume, si iti garantez ca in 1 an se uita de el.
In schimb Ronaldo pe unde a fost a dus echipe in carca happy

| Rusu_Viorel_1985 a răspuns:

Mesii are un talent innascut plus mult antrenament. E foarte rapid si are reflexe. El cand joaca traieste jocul. E bun si Ronaldo dar nu destul.

| SefTPU a răspuns:

C. Ronaldo suteaza bine? Atunci Neymar, Ronaldihno sau Francesco Totti cum suteaza?

| SefTPU a răspuns:

Momentan Hagi suteaza mai bine decat Cristiano R.

| MrMuscolo a răspuns (pentru SefTPU):

Mai domnule SefTPU, daca nu le ai cu fotbalu numai comenta. Ronaldo nu suteaza bine? vai de capu tau

| SefTPU a răspuns (pentru MrMuscolo):

Mucosule, esti un cocalar care se uita la un meci de fotbal odata la 3 saptamani si nu sti aproape nimic despre adevarati jucatori care jucau in conditi rele si marcau si din spatele porti!
Ai auzit de Pirlo, ai vazut cum suteaza? Roberto Carlos suteaza cu stangul- exterior extraordinar!

| MrMuscolo a răspuns (pentru SefTPU):

In primul rand eu nu te-am jignit, copil de 12 ani. Se vede dupa stilul de a vorbii ca nu ai mai mult de 12 ani. Intrebarea era:
Cine e mai bun, Ronaldo sau Messi? Si nu tu ai pus intrebarea ci SkrillexOMFG.

Intr-o intrebare care ai pus-o tu scria.
Care e mai bun Ronaldo sau Messi? Dupa ce ca esti prost te dai si te gol. Daca nu ai nici o legatura cu sportul du-te in *** mea si fa cea ce sti mai bine, adica sa mananci shaorma si sa stai pe calculator.

| SefTPU a răspuns (pentru MrMuscolo):

BAA! Am pus intrebarea dupa primul raspuns la aceasta intrebare!
Am pus-o pentru a ironiza fani care pornesc certuri!
Imi place sa vad argumente care favorizeaza un jucator, gen. imi place cand mesi da gol din foar feca dar cristiano e mai bun ca asa a zis moscraciun.

| SimionAlex97 a răspuns:

Eu merg pe Lionel MESSI. Dar anul acesta, Ronaldo a fost peste el, poate chiar și Ribery. Totuși, Messi este cel mai bun fotbalist din lume. Fundiță?

| AdrianDragan10 a răspuns:

Amandoi sunt buni. FIecare are tehnica sa de joc.

| AleX810 a răspuns:

Cristiano Ronaldo este mai bun deoarece are viziune si mult mai mult talent. Asta este parerea mea.

| sanzi99ana a răspuns:

Asa este, Messi este mai bun ca Ronaldowinking :*