| Jsha a întrebat:

De ce e zerul cea mai buna proteina?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1) Zerul e natural
2) O parte din proteine sunt extrase din zer.
Problema insa e ca trebuie sa bei foarte mult zer ca sa atingi cota de proteine necesara organismului.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce sa fie cea mai buna proteina? De cand?
Se digera usorul si se absoarbe repede, dar cam atat... pentru mine proteinele din carne au fost cele mai bune, cu alea am pus masa musculara cel mai bine.

| Pocait01 a răspuns:

Https://liftbigeatbig.com/beef-protein-powder-vs-whey-protein-powder/
Cel mai probabil pentru că este proteina care conține cea mai mare cantitate de aminoacizi esențiali per porție. Mă refer la suplimente.