| Seryaha a întrebat:

De ce fac febră musculară după flotări la umeri și laterali? Fac sala și nu am asemenea dureri după exerciții

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai febra musculara la umeri si laterali dupa efort fizic inseamna ca nu ai facut efort fizic suficient si acele exercitii sunt inutile.
Un muschi lucrat corect, face intotdeauna febra musculara la inceput.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce program ai la sala.
Daca exercitiile pe care le ai in program nu lucreaza suficient grupele respective, un exercitiu compound cum sunt flotarile o sa ii puna sub presiune deci o sa apara febra musculara.

E destul de comun ca oamenii sa ignore umerii pentru ca au impresia ca arata mai bine daca se concentreaza pe piept, brate si abdomen.

| Yuoia a răspuns:

Faci incalzirea inainte?