| Mocanu_Gabriel_1999 a întrebat:

ce exercitii de incalzire trebiue sa fac inainte de a face flotari ca nu cumva sa fac febra musculara?

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Daca vrei sa nu faci febra musculara trebuie sa faci cate putin.
Odata ce ai febra musculara si iti trece, poti face mult mai multe fara sa mai faci alta febra.
O febra musculara trece cu alta febra musculara.

3 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Febra musculara tot o sa apara.
Te poti incalzi foarte bine si eficient facand exercitii fizice simple (dar sa le faci pentru ca vrei si sa le faci bine ca altfel nu au nici un efect). Poti face cateva flotari, genoflexiuni, sarituri pe loc. Astfel iti vei face incalzirea si nu vei mai avea probleme la exercitiile mai grele pe care o sa le faci dupa.

| AndreiSaigo a răspuns:

Niste exercitii pentru brate cum ar fi:flexia si extensia prin arcuire a bratelor.Insa febra musculara tot o sa apara asa ca ar fi bine sa continui cu incalzirea.

| IzolatieFonica a răspuns:

Febra musculara se prouce de la ruperea unor celule din masa. Masa musculara, din pacate numai prin durere creste.Si nu te gandi ca o sa cresti foarte mult.Doar foarte putin.Asta daca nu bagi prafuri in tine. Daca nu faci febra nu ai facut sport.