| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi se face somn cand ma apuc de sport?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de sport.Am inceput un maraton cu 30 de episoade in care nu se intamplaa nimic, gen Lost sau The Returned si tot asa patesc.
Mai poti incerca 30 de ture de frigider dupa beri sau inghetata sau alpinism pe relee dupa semnal la telefon.
Vezi tu, schimba tactica, domeniul sportiv...hai ne vedem la olimpiadele de asteptare baieti de la pizza. Ultimul concurent a cedat psihic, altul a adormit si s-a trezit pensionar, iar unii au devenit vegani.E greu, sa-mi tii pumnii!

10 răspunsuri:
| AlexAleex a răspuns:

Pentru ca trebuie sa te antrenezi mai mult si in fiecare zi sa faci sport, incalzire. Poate corpul tau nu e obisnuit cu miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca depui efort.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca esti putoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca ploua afara.

| WarriorCat a răspuns:

Nu te-ai alimentat cum trebuie

| alin100 a răspuns:

Atunci cand faci sport, tu consumi energia.De aceea este esential sa dormi 9-10 ore noaptea.

| Argelean a răspuns:

Salut! Ti se poate intampla din cauza caldurii, nu practici foarte des sportul, iar cand alergi 300 m obosesti, it ivin somnul, nu mai poti alerga. Sper ca te-am ajutat, funda?

| Anamariasms11 a răspuns:

Pentru ca poate nu ai mancat destul si astfel pierzand din energie organizmul iti spune ca trebuie sa se reincarce.Iti recomand sa mananci mai bine la micul dejun si sa dormi mai mult.

| Ivanalina123 a răspuns:

În
primul rând poate că te plictisește acel sport (în caz ca practici un sport), în al 2-lea rând poate ca nu ești destul de odihnit sau ai mancat prea mult. Eu îti recomand ca atunci cand faci un sport să faci unul care îți place (dacă îți place vreunul). Înainte să te apuci de sport să mănânci ca o ora înainte (să nu ți se facă rău ), să te asiguri că ești odihnit destul încât să poți depune efort și sa consumi multe lichide.( Dacă nu merge asta înseamnă că ai lene acuta sau mai rău cronocă