| Andrəi a întrebat:

De ce nu se poate ambitiona o echipa de fotbal sa bata adversara când sunt conduși cu 3, 4,5 goluri și devin nepăsători când cineva face o greșeală? Au făcut și alte echipe reveniri spectaculoase, dar mi s-a întâmplat și mie în trecut după ce eram conduși cu 2-0 atacanți ratau,fundași nu făceau nimic, portarul nu apară
Și as vrea sa ii motivezi pe ceilalți sa lucreze indiferent de scorul de pe tabela
Cum poți motiva o echipa când și căpitanul nu mai zice nimic?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La pauză vii în vestiar și împarți dintr-o geantă diplomat 20000 $ la fiecare. Le spui că după meci, mai primesc pe atâta. Metodă verificată de mine.

| danaieladaniela a răspuns:

Se poate AMBITIONA!
Doar ca fiecare membru al echipei trebuie sa se ambitioneze...
Si capitanul trebuie sa motiveze echipa mereu nu doar inainte de meci...

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

Nu pentru blat, nu asta am vrut să spun, asta doar pentru pentru în-c*ra(an)-rajarea de la meci.

| Cosmin86 a răspuns:

Pleaca din Romania... du-te intr-o tara unde oamenii chiar sunt pasionati de ceea ce fac.

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Cum facem sa intru si eu in echipa ta?winking daca ai de aruncat 20k euro in pauza la vestiar ma bag si eu, cred ca pentru suma asta musc din adversari precum tyson din Holyfied

| RAY a răspuns:

Ce rost mai are daca esti condus cu 4-0 in minutul 80 sa mai speri la ceva? pana in minutul ce ati facut? jocul se joaca din prima secunda

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

Am exagerat un pic, nu am fost chiar eu...
Cică la un meci Steaua-Dinamo, în comuniste vremuri, nu au prea bine înțeles unii fotbaliști din nu știu care dintre echipe că meciul acela trebuie să îl piardă de musai, una din ele. Și a venit în vestiar în pauză un general să îi lămurească ba cu duhlu blândeții, ba cu mititica, iar ei, nu și nu.
Așa că a apărut, așaa ca din senin, un domn bine cu o geantă diplomat burdușită cu ce trebuie și atunci au înțeles fiecare ce rol are în repriza a doua. Deci, nu chiar eu însumi, dar pe aproape...

| Thecurious a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

In meciurile internationale, cele la care participa echipele nationale, nu cred ca se practica asa ceva.

| Simpatic a răspuns:

Referitor la fotbal am incetat sa mai urmaresc fotbal romanesc din cauza pacalicilor care dau cu stangul in dreptul dar totusi au salarii de mii de euro / luna, nefacand nimic. Cred ca este singurul serviciu din Romanika in care esti platit (liga 1 ma refer aici) fara sa ai rezultate, ori este spalare de bani a patronilor de cluburi caci altceva nu inteles, stiu de drepturile de televizare dar totusi sa dai la FCSB de ex. 12.000 euro pe luna la niste slabani mi se pare exagerat.
Daca stati sa va ganditi cei care au aduc rezultate bune si jucatori buni din perioada de dinainte de 89 era platiti cu un salariu decent de simplu angajat, mai primeau o prima etc dar salariile erau mici, dupa 90 ne-am europenizat si au inceput si salariile fotbalistilor sa fie mari, numai erau salariu minim pe economie sau salariu de muncitor calificat incepusera sa creasca si in Romania. Iar dupa 89 doar generatia de aur au mai jucat forbal restul niste mamaligari cu zero reusite competitionale si totusi cu bani...mi se pare de rahat.
Nici nu voi privi aceasta nationala de rahat si jucatorii ei.
Lor nu le este rusine oare, eu sa fiu in locul lor as dona banii pe care-i primesc pentru rezultate zero.

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Scuze de greselile de tastare, dar din pacate nu se pot edita.

| Andrəi explică:

Era la pauza 4-0 pentru ei, o greșeală de fundaș(a dat ci mingea în atacant, asta i-a luat-o, gol) greșeală de portar (a pus mâinile jos când s-a dus după minge crezând ca iese) greșeală de portar neiesind la 1v1