| anonim_4396 a întrebat:

De ce România nu joaca in cupa mondiala?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Pentru ca nu s-au calificat.
Toate astea se datoreaza coruptiei din FRF dar si lipsa unei mentalitati puternice in cadrul jucatorilor nostri.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu joaca fiindca nu s-au calificat.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Vai de capul nostru, din nou ne uitam la televizor. Dar nici alte echipe mult mai bine cotate și valoroase nu s-au calificat, dar la noi a devenit un obicei deja.

| Cosmin86 a răspuns:

Intrebarea e: de ce nu mai joaca din 1998...

| vodami92 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai da se fac mai exact sase ratari de calificari! si ma gandesc ca aveam sansa uneori sa ne calificam! vorbesc desigur de 2002 sau 2006! dar nu am stiut sa profitam uneori! adica sa fim asa mai smecheri!

| vodami92 a răspuns (pentru Cosmin86):

Din pacate ramanem cu realizarile din 1984 1990 1994 1998 2000! atat! altceva nu avem!

| vodami92 a răspuns:

Noi nu avem echipa din pacate! dar asteptam poate poate apare ceva! oricum chiar si daca ne calificam iti dai seama ca faceam doar act de prezenta! si apoi la televizor e ieftin sa vezi meciurile! jucatorii! antrenorii! acolo insa ca sa vezi toate astea! e pe bani adica costa! mai ales in qatar!