| Panda13 a întrebat:

De ce s-a spus oare in minister ca copii ar trebui sa aiba 3 ore pe saptamana de sport? Daca copiilor le place sportul sa mearga la Sportiva ai viataahappy

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Pentru ca domn ministru Funeriu e cam paranoic cu ideea asta a sportului. Am participat la un discurs de al lui la inceputul anului universitar si principala lui preocupare e ca nu se face destula educatie fizica in scoli/facultati. A fost cam penibil ca la un asemenea eveniment el sa discute despre asa ceva, alte subiecte bifandu`le in 2-3 fraze...

3 răspunsuri:
| joe2011 a răspuns:

Frate,eu am 13 ani si iubesc sportul(am prof rau dar totusi) ar fi kalomea sa am toata saptamana sport.imi plk sportul de la sch pentru ca ma ajuta la parkour

| venusdoom a răspuns:

Zi mersi ca ai doar 3 ore. sunt unele scoli care au in fiecare zi. ultima lor ora e sportul

| me1me a răspuns:

Pentru ca unii copii nu fac miscare de loc, din comoditate din preocupari gen tv, pc Si sunt tot mai multe cazuri de obezitate in randul acestora.
Ajuta-ma cu un vot, te rog! http://econcurs.com/concurent-Sorina.html